Gmina Lubochnia

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

    W niedzielę 29 maja, przy sprzyjającej słonecznej pogodzie, na stadionie sportowym w Lubochni, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowali: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubochni. Patronat honorowy imprezy objęli: Wójt Gminy Lubochnia-Tadeusz Józwik oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni- Halina Lechowska. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem przybyłych gości przez dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Justynę Łomżę i przewodniczącą Rady Rodziców – Monikę Przytułę. 

Na dzieci czekały liczne atrakcje tj.: malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia i zamek, trampolina, mini quady dla najmłodszych. Dzieci i ich rodzice chętnie uczestniczyli w grach i zabawach, konkursach sportowych, warsztatach artystycznych poprowadzonych przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Lubochni. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w takich zabawach jak: skoki w workach oraz przeciąganie liny. Po ukończeniu zabaw wszyscy otrzymali drobne upominki w postaci: sprzętu sportowego, maskotek, gier planszowych, zabawek i słodyczy. 

Festyn przygotowany był z myślą o dzieciach, ale utrzymany w rodzinnym charakterze. Podkreślały to zabawy i konkurencje, w które włączały się całe rodziny. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyło się wśród dzieci malowanie twarzy. Najmłodszych uczestników bawił kolorowy clown, który rozdawał balony i różne słodkości.  Podczas festynu odbyła się również loteria fantowa, a każdy zakupiony los gwarantował otrzymanie ciekawych niespodzianek. Nagrodą główną był rower ufundowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Lubochni.

Fantastyczną atrakcją były przejażdżki wozem strażackim, jak również pokaz sprzętu wojskowego, który odbył się dzięki uprzejmości żołnierzy z 7 Dywizjonu Lotniczego Jednostki Wojskowej w Nowym Glinniku.

Uczestnicy festynu mieli również możliwość kibicowania podczas rozgrywek piłkarskich dzieci kontra rodzice. W meczu od samego początku nieznaczną przewagę osiągnęli młodzi zawodnicy ale rodzice bardzo groźnie kontratakowali. Ostatecznie mecz wygrały dzieci wynikiem 5:4 (o końcowym zwycięstwie młodziaków zadecydowały rzuty karne).

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w imprezie, specjalne podziękowania za pomoc kierujemy do strażaków OSP Lubochnia, rodziców oraz Jednostki Wojskowej w Nowym Glinniku, którzy pomogli przy organizacji festynu.

Galeria - Dzień Dziecka w Lubochni

Dzien dziecka 2016 5Dzien dziecka 2016 4Dzien dziecka 2016 3
Dzien dziecka 2016Dzien dziecka 2016 1Dzien dziecka 2012
Dzien dziecka 2016 6  


DOSTEPNOSC

szczepimy sie

Bieżące informacje z Gminy Lubochnia

Inwestycje w Gminie Lubochnia

Transmisja obrad sesji Rady Gminy Lubochnia - Archiwum

RODO ochrona danych

banner ttmionz

System Informacji Przestrzennej Inwestycje w Gminie LubochniaKrajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaKrajowy Instytut Meteorologii

RPO - Lodzkie

bannery - wf125x125