Gmina Lubochnia

Dnia 28.03.2017r. w sali widowiskowej  Gminnego Centrum Kultury odbyły się pierwsze warsztaty ekologiczno-artystyczne realizowane w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę”. Poprowadzili je dla grupy 20 dzieci i młodzieży z naszej gminy pani Danuta Nowak z DNA Rozwój Szkolenia Coachingi pan Dariusz Matusiak z Ośrodka Twórczych Działań Edukacyjnych.Pierwszą część warsztatów stanowiła prelekcja na temat czym jest ekologia, w jakim celu dbamy o środowisko naturalne, jakie nawyki trzeba wykształcić, aby móc o sobie powiedzieć, że dbamy o środowisko. Uczestnicy zastanawiali się również, co robić by zapobiec powstawaniu odpadów i jak je zagospodarować. Ponadto obejrzeli krótki film opowiadający o historii powstania życia na ziemi.W trakcie drugiej części warsztatów uczestnicy własnoręcznie wykonali maski zwierząt. Wycinali,kolorowali, wyklejali i ozdabiali je według własnych pomysłów. Dzieci użyły do zrobienia swoich prac naturalnych surowców:  wełny, różnego rodzaju patyczków , igiełek, skorupek, szyszek. Pierwsze warsztaty ekologiczne w ramach projektu: „ Lokomotywą po wiedzę” zakończyły się plenerowym zdjęciem wszystkich uczestników zajęć  w oryginalnych maskach zwierząt leśnych.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi praz Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.

Lokomotywą po wiedzę - galeria

DSC 0444DSC 0420DSC 0421
DSC 0431DSC 0435DSC 0436
DSC 0437DSC 0438DSC 0439


DOSTEPNOSC

szczepimy sie

Bieżące informacje z Gminy Lubochnia

Inwestycje w Gminie Lubochnia

Transmisja obrad sesji Rady Gminy Lubochnia - Archiwum

RODO ochrona danych

banner ttmionz

System Informacji Przestrzennej Inwestycje w Gminie LubochniaKrajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaKrajowy Instytut Meteorologii

RPO - Lodzkie

bannery - wf125x125