Gmina Lubochnia

Przegląd Dorobku Artystycznego KGW z gminy Lubochnia

            8 maja 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Lubochni odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Lubochnia. Uczestników uroczystości powitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Lubochni- pani Justyna Łomża. Dalszą cześć imprezy poprowadziła pracownica Centrum - pani Aneta Szuba.

            Podczas przeglądu zaprezentowało się 5 reprezentacji : KGW „Stokrotki” z Emilianowa, KGW „Wolanki” z Tarnowskiej Woli, KGW „Breniczanki” z Brenicy, KGW z Luboszew, KGW z Lubochni. Reprezentacje kół przedstawiły programy artystyczne, z jakimi wystąpiły na imprezach powiatowych w roku 2015, reprezentując naszą gminę i niejednokrotnie zdobywając zaszczytne pierwsze miejsca.

123456
789101112
131415161718
192021222324

            W gminie Lubochnia działa 8 Kół Gospodyń Wiejskich, w tym nowo utworzone Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Kochanowa, oraz reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich „Glinniczanki”. Koła te jednak nie wystąpiły na scenie podczas przeglądu, z racji tego, iż nie brały udział w żadnej z imprez powiatowych w 2015 roku. Na uroczystości nie mogły być również Panie z KGW Marianka. 

            Po części artystycznej nadszedł czas na podziękowania. Wójt Gminy Lubochnia - pan Tadeusz Józwik oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubochnia -pan Tadeusz Skoneczny pogratulowali wszystkim uczestnikom przeglądu, podkreślając społeczne zaangażowanie i kulturotwórczą pracę Kół Gospodyń Wiejskich. Po oficjalnej części uroczystości odbyła się wspólna biesiada.


DOSTEPNOSC

szczepimy sie

Bieżące informacje z Gminy Lubochnia

Inwestycje w Gminie Lubochnia

Transmisja obrad sesji Rady Gminy Lubochnia - Archiwum

RODO ochrona danych

banner ttmionz

System Informacji Przestrzennej Inwestycje w Gminie LubochniaKrajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaKrajowy Instytut Meteorologii

RPO - Lodzkie

bannery - wf125x125